שירותים רפואיים נוספים

  שיגור מידע רפואי דיגיטלי לרחבי העולם    |    וידיאו קונפרנס – טלרפואה בינלאומי   |    ביקור חולים – תמיכה וסיוע הומני  |   הכוונה בנושאי ביטוח לאומי

 

שיגור מידע רפואי דיגיטלי לרחבי העולם

במקרים בהם נדרשת קבלת חוות דעת רפואית נוספת אודות בעייתו של חולה מרופאים מומחים בארץ ובעולם, האגודה דואגת לשגר את חומרים רפואיים שונים, לרבות:

  • צילומים רפואיים
  • משטחים של דגימות מהרקמות שניטלו מגופו של החולה (ביופסיות על גבי סליידים)
  • סרטי הדמיה שבוצעו לחולה (אקו לב, צנתורים ושאר בדיקות הדמיה המוקלטות על קלטות או מדיה מגנטית ממוחשבת)
  • סיכום מחלה המתורגם לשפתו של הרופא.

פעילות זו מרוכזת באופן ישיר על ידי מזכיר האגודה. הוא אורז את כל המידע ועורך מעקב רשום וקפדני על כל אחד מהמשלוחים הרבים שנשלחים.

השירות מתאפשר הודות לתוכנת מחשב ייחודית, שפותחה במיוחד עבור עזרה למרפא על-ידי מר אלי גורדיצר וחברתו MY MDFILE  שתרמה את התוכנה לאגודה.

הטכנולוגיה המיוחדת מאפשרת להעלות את המידע הדיגיטלי של החולה לרשת הממוחשבת ולאפשר לרופא המרוחק לצפות בצילומים, מבלי שתפגע איכותם ומבלי שהדבר ידרוש מהרופא את הורדת החומר למחשבו, פעולה העלולה לגזול זמן רב.

מאז שהחלה האגודה להשתמש בתוכנה זו יכול הרופא בקצה העולם להעניק את חוות דעתו תוך דקות ספורות מרגע קבלת הממצאים, דבר שכבר סייע בהצלת נפשות רבות.

באדיבות הנהלת חברת סלקום, שודרג קו התמסורת של האגודה כדי לאפשר את העלאת הקבצים בצורה מהירה ובטוחה.

 

כיצד ניתן לקבל את השירות?

יש לפנות למזכירות האגודה במס': 5777007/8  - 03 בימים א' - ה' החל מהשעה 14:30 עד שעות הלילה המאוחרות, ובימי ו' עד 13:00. במקרי חירום ניתן להתקשר לטל' הראשי של האגודה: 5777000 - 03.

 

וידיאו קונפרנס – טלרפואה בינלאומי

אגודת עזרה למרפא מפעילה שירות מיוחד של ועידת חוזי (וידיאו קונפרנס - VIDEO CONFERENCE). הוועידה מאפשרת דיון בין מספר משתתפים בעולם, לצורך קבלת חוות דעת רפואית אודות בעייתו של החולה. ייחודה של המערכת באפשרות להציג מצגות רפואיות בזמן אמת מבלי לפגוע באיכות העברת הנתונים, וזאת תוך כדי קיום הדיון עם הרופאים הנמצאים בשני עברי הקו ורואים אחד את השני כאילו הם שוהים באותו חדר. 

בוועידה כזו ניתן להציג מגוון נתונים:

  • צילומים רפואיים (C.T. ,M.R.I  וכדומה)
  • תיעוד של בדיקות רפואיות, המוקלטות על גבי דיסקים (צנתורים, ברונכוסקופיות וכד')
  • התרשמות חיצונית מהחולה (דיבור, מראה חיצוני ובחינת מומים חזותיים וכד')

 

מטרת השירות

מטרתו של שירות הווידיאו קונפרנס היא לקבל חוות דעת נוספת בזמן המהיר ביותר ולהימנע מעיכוב, שלעיתים יכול להיות קריטי עבור החולה. מטרה נוספת של הוועידות הללו היא לחסוך ממשפחות החולים את הטרחה וההוצאות הכרוכות בנסיעה אל מעבר לים לצורך קבלת ייעוץ של מומחים. מאז הפעלת השירות, כבר נעזרו בו רבים, ובמקרים מסוימים אף נמנעו טיפולים שהתבררו כמיותרים.

כיצד ניתן לקבל את השירות?

לקבלת שירות וידיאו קונפרנס יש להתקשר למזכירות האגודה: 5777000 - 03

 

 

ביקור חולים – תמיכה וסיוע הומני

על מנת לאפשר את שהייתו של החולה בביתו ובחיק משפחתו, דבר שללא ספק מקל רבות את ההתמודדות הקשה בתקופת המחלה, דואגים מתנדבי האגודה ליצור בבית החולה מעין בית חולים זעיר ומכוונים את בני המשפחה על דרכי הטיפול הסיעודי המתאים לחולה. במקרים בהם זקוק החולה גם לטיפול רפואי מבצעים זאת מתנדבי האגודה שעברו הכשרה מתאימה לכך בהתאם להוראות הרופא המטפל.

אין צורך בהצגת מסמכים כלשהם. יש לפנות למזכירות האגודה לקבלת פרטים נוספים: 5777000 - 03

 

הכוונה בנושאי ביטוח לאומי

בימים שידיד האגודה, מר יצחק כבדיאל, שימש כמנהל סניף ביטוח לאומי ברמת גן, הוא הבטיח לרב פירר להעמיד את הידע הרב והניסיון אותם צבר בעשרות שנות עבודתו לרווחת הציבור מיד כשיפרוש לגמלאות.

את הבטחתו הוא קיים!

כבר שנים מקבל מר כבדיאל פניות הציבור המנסה לצלוח את הררי הביורוקרטיה הסבוכה בדרך לבירור הזכויות והחובות מול המוסד לביטוח לאומי, והוא עושה הכול כדי להדריך את הפונים למציאת הפתרון הראוי להם.

קשריו הטובים במוסד לביטוח לאומי, בכל המחלקות הרלוונטיות, מנוצלים כדי להאיר את הדרך הנכונה לזכאות המתאימה לכל שאלה.

השירות מבוצע באמצעות פגישות אישיות למקרים המורכבים יותר, או באמצעות ייעוץ טלפוני במקרים שדרך זו מספקת את הפונים.

כל הסיוע ניתן בהתאם לחוקי הביטוח לאומי, וכמובן ללא כל תשלום.

איך מקבלים את השירות?

יש להתקשר למשרדי האגודה למס': 5777000 - 03 ולפנות למזכירה הגב' רבקה בר. יש להצטייד במסמכים הרלבנטיים לנושא הפניה.