מרכז יום שיקומי

אגודת עזרה למרפא מפעילה לרווחת הפונים מרכז שיקומי מתקדם הכולל בריכה טיפולית. צוות המרכז כולל את טובי אנשי המקצוע בכל מקצועות השיקום וההידרותרפיה, שכל אחד מהם נבחר בקפידה. במקום מכשירי שיקום מתקדמים ואיכותיים, בריכה הידרותרפית ייחודית ואביזרים נלווים המאפשרים את הענקת השרות האיכותי והמקצועי ביותר. השירות ניתן ללא כל עלות, כמו כל שירותיה של האגודה. כרגיל - העזרה ניתנת לכל פונה, במאור פנים וללא כל תמורה!

מה צריך להציג כדי להתקבל למרכז השיקומי או לבריכה?

 1. יש לפנות להנהלת מחלקת שיקום טלפונית למספר 03-5777021
 2. לשלוח בפקס 03-6169561 את כל החומר רפואי הכולל סיכומי מחלה והמלצות של רופאים / מטפלים.
 3. החומר עובר לוועדת קבלה מקצועית הכוללת רופא שיקומי, פיזיותרפיסט, עובדת סוציאלית, קלינאית תקשורת ונציג מההנהלה הטכנית לקביעת התאמה המשתקם למרכז.
 4. המשתקם מוזמן לראיון ונקבעים לו יעדי תוכנית השיקום ותדירות הטיפולים
 5. התנאי העיקרי הנדרש הינו רצון לעבודה מצד המשתקם. השיקום במרכז מיועד רק לאנשים ברי שיקום המוכיחים רצינות, התמדה והשקעה עצמית.

גלריית תמונות

8 RC_1 RC_2 RC_3 RC_4 RC_5 RC_6 RC_7 RC_9 RC_10 RC_11 RC_12 RC_13

למי המרכז השיקומי מתאים?

המרכז השיקומי של עזרה למרפא מיועד למטופלים בגילאי 20 ומעלה, הזקוקים למערכת שיקום מלאה וזאת לאחר שקיבלו את "מנת השיקום" המגיעה להם על פי חוק.
בקהל המשתקמים במרכז נכללים, בין היתר:

 • נפגעי אירועים מוחיים
 • חולים במחלות נוירולוגיות קשות
 • מטופלים לאחר שברים וניתוחים אורתופדיים מורכבים
 • נפגעי תאונות דרכים
 • נפגעי עמוד שידרה
 • מטופלים לאחר ניתוחי מוח ומחלות ניווניות קשות
 • ועוד

 הצוות המקצועי שבמרכז השיקום כולל: פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים, צוות תעסוקה מוכוונת, מרפאים בדיבור, מאמנים אישיים וכוח עזר מותאם. הצוות מורכב אך ורק מאנשים המסוגלים להעניק את חום הלב למשתקמים השרויים במצוקה פיזית ורגשית גדולה.

המרכז השיקומי מאובזר בציוד המתקדם מסוגו בעולם, שחלקו נמצא רק במרכזי השיקום הגדולים והמתקדמים בעולם.קיימות במקום מגוון "תחנות" עבודה, המותאמות למגוון פגיעות.

לאחר ראיון, הפונה מתחיל בהליך השיקום על פי היעדים שנקבעו בהתאם למצבו ולצרכיו האינדיבידואליים. סדר היום משלב בין סוגי הטיפולים השונים, בהצמדות לתזמון השעות, על מנת למנוע מצבי חפיפה או פרקי זמן פנויים בין תחנת עבודה לזו הבאה אחריה.

חשוב להדגיש: מרכז השיקום דורש עבודה מאומצת של כל הצדדים עד למיצוי יכולת השיקום (ולכן אין טווח זמן מוגבל לשהות, אלא הכול בהתאם להתקדמותו של הפונה).