בית לחיים – בית לנערים ולנערות עם פיגור

אגודת עזרה למרפא שמעה את זעקתם של הורים לילדים ולנערים בעלי פיגור שכלי ואוטיזם בנוגע למציאת פתרון הולם כבית לחיים לילדיהם, והחליטה לספק להם מענה. לאגודה ניסיון עשיר בטיפול באוכלוסייה זו, ולכן נרתמה להקמת מעון פנימייתי, שישמש עבורם כבית לחיים, עם הגיעם לגיל 16 (בגיל זה הם עוברים לאחריות שרותי הרווחה למבוגרים).

הבית הוקם כחלק בלתי נפרד מפעילותה של האגודה ומרצונה להעניק את השירות הטוב והמקצועי ביותר לכל סוגי האוכלוסייה, ובהתאם לדרישותיה המיוחדות. השוהים בבית לחיים לא יידרשו לכל תשלום!

מה צריך להציג כדי להתקבל לבית לחיים?

  1. יש לפנות לשירותי הרווחה המקומיים ולקבל הפנייה מהם
  2. ניתן לפנות לסיוע, להדרכה לפני הפנייה מהנהלת "בית לחיים"

גלריית תמונות

IMG_2459 (911x1366) IMG_2455 (911x1366) IMG_2453 (1366x911) IMG_2376 (1366x911) IMG_2462 (1366x911)

על הבית החם והצוות המקצועי

לאחר שזכתה האגודה במכרז של משרד הרווחה להפעלת המעון המיוחד, אגודת עזרה למרפא קיבלה את תמיכתם של ידידיה ואת סיועה הלוגיסטי של קרן רש"י, ובשנת 2014 הקימה את בית לחיים, פתחה את שעריו וקלטה את השוהים הראשונים מתוך עשרות הנערים והנערות שהבית יהיה לביתם.

האגודה שקדה רבות על הקמת צוות מקצועי ותומך, כדי שהאווירה בבית זה תעניק לבאים בשעריו, שעבורם הוא ישמש כבית לחיים, ניחוחות של בית חם. כמובן, שהצוות נבחר על פי דרישות הסף של משרד הרווחה, המממן את ההפעלה השוטפת של מעון זה.

הבניין שהוקם ברח' חיד"א 26 בבני ברק, בסמיכות למבנה האגודה. סמיכות בית לחיים למבנה האגודה מאפשר לנצל משאבי כוח אדם ותשתיות, חסכון שיופנה לטובת החוסים במעון. 

המבנה של בית לחיים כולל 6 קומות (2 קומות מגורים לנערים, 2 קומות לנערות ו- 2 קומות להפעלה ולמועדונית האגודה) ועוד 2 קומות מרתף רב-שימושיות. המבנה תוכנן כך שיאפשר נגישות נוחה לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות כנדרש ועומד בסטנדרטים המתחייבים לפי דרישות משרד הרווחה ואף למעלה מהן.

בית לחיים נמצא במרחק של דקת הליכה מציר ז'בוטינסקי, וניתן להגיע אליו באמצעות כל אמצעי התחבורה העוברים בו. כמו כן, מיקומו של הבניין בבני ברק תאפשר להורי החוסים מבני ברק והסביבה הקרובה לבקרם גם בשבתות ובחגי ישראל.

המרכז החדש יעניק פתרון לאיכות חיים לנערים הסובלים מפיגור ואוטיזם ויקל מאוד על בני המשפחות הסועדים אותם ונאבקים שנים בהתמודדות הקשה הכרוכה בגידולם.

רישום לבית לחיים

קבלת הנערים נעשית רק באמצעות הפניית שירותי הרווחה המקומיים.

לקבלת סיוע, הדרכה והנחיות טרם הפנייה לגורמי הרווחה,
יש לפנות להנהלת בית לחיים בטלפון: 073-2229999