שרותי אמבולנסים

אגודת עזרה למרפא מעניקה שירותי אמבולנסים המיועדים להסעת חולים, נכים ומוגבלים, שאינם יכולים להתנייע לטיפולים הנדרשים להם באמצעות רכב רגיל.

שירות זה איננו מהווה תחליף לאמבולנסים של מד"א, ואינו מיועד לצורך פינוי אנשים לחדרי המיון

במקרה חירום יש להתקשר למד"א 101 בלבד!

האמבולנסים של האגודה נועדו להקל על החולה ועל משפחתו בהגעה לטיפולים רפואיים או לאירועים שונים שבהם הוא צריך (או רוצה) להיות. הקו המנחה את האגודה הוא לשמש משען לחולה ולמשפחתו הסובבת אותו, ולהקל בכל דרך שאפשר על סבלם מבלי לוותר על הרמה של השרות המקצועי ביותר למענם.

שירות זה של האגודה ניתן אף הוא לכל דורש, מכל גווניה של הקשת הציבורית וללא כל תמורה! מעולם לא נדחתה נסיעה בגלל שיקולי מרחק והאמבולנסים של האגודה מגיעים כמעט לכל נקודה בארץ.

 

 

מה צריך להציג כדי לקבל את השירות?
בכדי ליהנות מהשירות, יש לדאוג למספר דברים:

  1. פרטים מלאים של החולה (שם, מספר תעודת זהות, טלפון וכתובות המוצא והיעד).
  2. לכל חולה חייב להיות מלווה, ויש למסור את שמו ואת מספר הטלפון שלו. בנוסף חשוב לדאוג לסיוע פיזי לצורך העברת החולה לאמבולנס.
  3. לצורך הסעה מבית החולים לאחר אישפוז או בדיקות, יש לפנות לאגודה רק לאחר קבלת מכתב שחרור חתום מבית החולים.
  4. ציוד ניידות – על החולה להגיע עם ציוד ניידות הדרוש לו, דוגמת כיסא גלגלים, הליכון ועוד.

גלריית תמונות

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

למי השירות מתאים?


עשרות אלפי חולים נעזרים מדי שנה בשירות האמבולנסים של אגודת עזרה למרפא. אנא התחשבו בצרכים של כלל הפונים והזמינו את השירות במקרים נחוצים בלבד.

שירותי האמבולנסים ניתנים  בכל רחבי הארץ במקרים הבאים:

  • העברות חולים לטיפולים רפואיים שונים הכוללים בין היתר: טיפולי כימותרפיה, הקרנות, פיזיותרפיה ועוד ולביקורים במכונים ובמרפאות הרופאים. נציין כי העברת החולים מתבצעת לצורך טיפולים בשיטות הרפואה הקונבנציונליות. על פי רוב, נסיעות אלו מתוכננות ומתבצעות בהתאם להזמנה מראש במוקד הזמנות האמבולנסים של האגודה.

  • העברות חולים קשים ומונשמים בישראל ממרכז אחד לשני, לצורך הטסתם לטיפולים רפואיים בחו"ל וכשחולים חוזרים לישראל במצב רפואי קשה, המצריך העברה באמבולנס. בכלל זה ניתן שירות העברת פגים באינקובטור והעברת קשישים. במקרים אלו האמבולנס מזווד בכל ציוד הטיפול הנמרץ הנדרש והצוות המלווה כולל אנשי מקצוע מתחום הרפואה. נסיעות אלו לא תמיד מתוכננות מראש, דבר המחייב היערכות מיידית ותגובה בזמן אמת.

  • הסעות לאירועים משפחתיים, במצבים שבהם המגבלה הגופנית של החולה מונעת ממנו את ההשתתפות בהם. ניתנת גם האפשרות לקבל הסעה לטיולים קצרים, וזאת מתוך מטרה לעודד  ולאוורר את החולה ולאפשר לו להחליף את האווירה. השירות ניתן על בסיס מקום פנוי.

 

שירות עם נשמה

צי האמבולנסים של האגודה מופעל על ידי נהגים, שהינם חובשים מיומנים, שתורמים למשימה מתמצית לבם, ועושים כל מה שניתן על מנת להקל על החולה ועל משפחתו. הנהגים שלנו לא רק מעבירים את החולים, אלא גם דואגים לדבר איתם, לעודדם ולתמוך בהם בכל דרך ובכל הכלים שעומדים לרשותם. לעיתים קרובות, הנהג מסיע את החולה באופן קבוע, וכך הם יוצרים קשרים אמיצים ביותר. לא אחת קורים מצבים שבהם הנהג יחליט "לעשות סיבוב" בדרכו לעוד טיפול רפואי ויעצור בחוף הים או בכל מקום אחר שיתרום לעידוד רוחו של החולה.

באגודת עזרה למרפא מאמינים שהמצב הנפשי של החולה חשוב לא פחות מהטיפולים הפיזיים שהוא עובר, ולכן הצוות דואג לשמח אותו ולתמוך בו בדרכים שונות. זוהי הסיבה לכך שאנשים רבים בוחרים בשירות האגודה, גם אם הם יכולים לממן אמבולנס של חברה פרטית ללא שום קושי.

האמבולנסים של האגודה מצוידים בכל המכשור הנדרש על מנת להבטיח את העברת החולה בשלום ובבטחה ליעד שאליו הוא אמור להגיע. במקרים שבהם מצבו של החולה מחייב זאת, צוות האגודה מוסיף ציוד טיפול נמרץ לאבזור הרגיל של האמבולנס.

כיצד לפנות לאגודה כדי לצורך תיאום הסעה באמבולנס?

לקבלת שירותי אמבולנסים באזור המרכז והדרום יש לפנות למשרדי האגודה בין השעות 09:30 - 14:30 במספר 03-5777000 שלוחה 4.
ביתר השעות ולשאר חלקי הארץ יש לפנות אל המוקד הטלפוני הארצי: 1599-51-51-61.
קיים ניתוב אוטומטי לאזורי ירושלים, המרכז, הדרום והצפון.

אזור

שם האחראי

טלפון

ביפר

המרכז
(סניפי בני ברק, רמת גן ורעננה)

אלעזר ואזנר

61 - 51 - 51 - 1599
שלוחה 2

6106666 - 03

מנוי 831
ע"ש אלעזר 

הדרום

אלעזר ואזנר

61 - 51 - 51 - 1599
שלוחה 2

6106666 - 03

מנוי 831
ע"ש אלעזר 

ירושלים

אהרן בירנצוויג

61 - 51 - 51 - 1599
שלוחה 1

6106666 - 03

מנוי 987
ע"ש אהרן

חיפה והצפון

שלמה זילברשלג

61 - 51 - 51 - 1599
שלוחה 3

6106666 - 03

מנוי 25000
ע"ש שלמה